Чай абсолютно заслужено посідає одне з перших місць у рейтингу найпопулярніших, а також найсмачніших напоїв. Споживають чай практично у всіх точках світу; крім того, існує безліч сортів цього напою, з найрізноманітнішими смаками й ароматами — ось чому любителів чаювань по всьому світу так багато.
Серед найароматніших і найкорисніших для нашого організму сортів особливо виділяють імбирний чай. Напій вкрай позитивно позначається на здоров'ї людини, зміцнює імунну систему і допомагає ефективно боротися із захворюваннями.
Чим ще корисний напій з імбиру? Чи може він нашкодити організму? Як правильно заварювати імбирний чай?
Імбирний чай — основні відомості
Корінь імбиру вважається вельми корисною рослиною, що має протизапальні та бактерицидні властивості, а також вкрай благотворно впливає на стан нашого організму.
Імбир чудово зміцнює імунітет і багаторазово збільшує опірність різним вірусам, хворобам та інфекціям. Особливо корисне вживання рослини в тому чи іншому вигляді восени, коли ризик підхопити застуду або грип значно зростає.
З подрібненого імбирного коріння виготовляють приголомшливий за смаком напій, що має сильний, специфічний, але приємний аромат.
Імбирний чай має ледь помітний гіркуватий присмак і яскраво виражений запах. У складі такого напою міститься величезна доза вітамінів, що покращують роботу організму і значно зміцнюють імунітет.
Також варто відзначити зігрівальний ефект від вживання імбирного чаю, поліпшення обміну речовин і нормалізацію травних процесів.
Детальніше користь напою з імбиру буде розглянуто нижче.
Корисні властивості
- Імбир багатий на аскорбінову кислоту, також відому як вітамін С. Саме завдяки цьому елементу імбирний напій такий корисний для роботи і зміцнення імунної системи. Корисний за авітамінозу, після перенесених інфекційних захворювань — і для їх профілактики. Рекомендується вживання напою в разі слабкості, підвищеної стомлюваності, схильності до застудних та інфекційних хвороб.
- Корінь імбиру славиться високим вмістом вітаміну А, або каротину, корисного для здоров'я кісток і зубів. Каротин зміцнює опорно-руховий апарат, знижує ламкість кісток, слугує профілактикою очних захворювань, уповільнює зниження зору. Особливо корисний вітамін А для дітей, оскільки він безпосередньо бере участь у формуванні зростаючого організму.
- Імбир містить у складі безліч ефірних олій, що виконують функцію природних антиоксидантів і перешкоджають утворенню ракових клітин в організмі. Крім того, ці речовини уповільнюють старіння і зношування внутрішніх органів, подовжують красу і здоров'я.
- Високий вміст вітамінів групи B у складі позитивно позначається на загальному стані організму. Ці вітаміни беруть участь у важливих метаболічних процесах, регулюють роботу травної системи та шлунково-кишкового тракту, забезпечують нормальне функціонування нервової системи та розумової діяльності.
- Такі мінерали, як залізо і мідь, благотворно впливають на кровоносну систему, безпосередньо беручи участь у синтезі червоних кров'яних тілець. Залізо покращує показники гемоглобіну, служить профілактикою анемії, недокрів'я, безпліддя.
- Імбирний чай сприяє очищенню кишечника, виведенню шлаків і токсинів з організму.
- Напій позитивно позначається на стані серцево-судинної системи, зміцнює судини і серцевий м'яз. Нормалізує рівень цукру і холестерину в крові, тим самим знижуючи ризик судинних захворювань (тромбозу, атеросклерозу), а також цукрового діабету.
- Особливо корисний чай з імбиру для здоров'я жіночої репродуктивної системи (завдяки наявності жирних кислот і токоферолу в складі).
- Добре позначається регулярне вживання імбирного чаю і на стані та зовнішньому вигляді волосся, нігтів і шкіри. Імбир зміцнює волосяні цибулини, сприяючи зменшенню випадіння волосся; очищає шкіру, зменшує висипання на тілі, знижує підвищене виділення шкірного сала.
- Напій рекомендується тим, хто бажає швидко позбутися зайвих кілограмів — імбир прискорює обмін речовин і жироспалювання.
Можлива шкода
- Протипоказанням до вживання імбирного чаю є наявність алергії на продукт.
- Не рекомендується напій вагітним і жінкам, які годують груддю, оскільки імбир може негативно позначитися на здоров'ї та самопочутті малюка.
- Зловживання чаєм з імбиру може викликати розлади шлунка, гастрит або виразку. За наявності перерахованих захворювань з імбирними напоями варто поводитися дуже обережно.
- Імбир здатний розріджувати кров, тому може бути протипоказаний за деяких захворювань судин і кровоносної системи.
- За високої температури, спеки або лихоманки не варто пити імбирний чай, оскільки він сприяє підвищенню температури тіла. З цієї ж причини не варто захоплюватися напоєм і в спекотну погоду.
Рекомендації
- Як заварити ароматний чай з імбиру? Буде потрібен подрібнений і висушений імбирний корінь (можна використовувати і свіжий імбир, але в цьому випадку його необхідно гарненько промити і самостійно дрібно нарізати). На 1 літр чаю потрібно 1,5-2 столові ложки імбиру. Настоювати корінь потрібно 10-15 хвилин, а потім вживати.
- Для надання приємного смаку можна додавати мед, лимонний сік, лайм. Щіпка кориці допоможе швидше впоратися із застудою і зміцнити імунітет.
- Особливо корисний імбирний чай в осінній і зимовий період. Він слугує профілактикою застудних захворювань, грипу та ГРВІ. Крім того, в холодні дні чай з імбиру допоможе зігрітися, а також підніме настрій, зарядить бадьорістю.
Висновок
Імбирний чай — не тільки надзвичайно смачний і ароматний напій, а й вельми корисний засіб для лікування застуди та грипу. Вживання чаю допоможе значно зміцнити імунну систему та очистити організм від шлаків і токсинів.